Sebevzdělávání


Jste v jazycích věčný začátečník, i když se jazyku věnujete léta?
Vypaří se vám z hlavy důležité informace, ačkoliv jste se je dlouho a opakovaně učili?
Věnujete sebevzdělávání mnoho času bez větších výsledků?
Chcete se vzdělávat efektivněji (tj. za kratší dobu s lepšími výsledky) a získat tak reálné kompetence (tj. opravdu něco užitečného umíte)?

Učíme se celý život. Pro mnohé z nás je neustálé sebevzdělávání se jedinou možností, jak dělat dlouhodobě co máme rádi. Proto je paradoxem, jak málo to umíme. Důsledkem je učení pomocí neefektivních metod, které nevedou k získání dostatečné, v reálném životě využitelné kompetence.

Abyste dosáhli slušných výsledků, tak nemusíte být expertem na vzdělávání ani paměťovým géniem. Stačí pochopit, jak naše paměť opravdu funguje, a jaké postupy se hodí k učení se různému typu materiálu. Výsledky mohou překvapit. Jazyk se dá např. velmi slušně naučit od nuly za 6 měsíců, ačkoliv nemáte jazykový talent ani moc času. Spoustu stran textu si můžete zapamatovat dlouhodobě, ačkoliv se neučíte více než vaši kolegové, kteří vše po pár dnech zapomenou.

Garantujeme úspěch. Má to ale jedno “ale”. Pokud nebudete dodržovat postupy, které pro vás navrhneme, možná se výsledek přesto dostaví. Často ale nepřijde, protože vše se nedá přechytračit. Efektivní sebevzdělávání jednoduše stojí určité úsilí i čas a to vyžaduje dávku disciplíny. Ukážeme vám, jak vaši disciplínu vybudovat, ale zbytek už je na vás.

Co se naučíte?
– Jak se naučit jazyk (či skoro cokoliv jiného obtížného) slušně do 6 týdnů a pořádně do půl roku.
– Jak se naučit většinu ostatních věcí dostatečně dobře za 10 až 20 hodin (např. hudební nástroj, tvorba webu).
– Jak podpořit dlouhodobé zapamatování.
– Jak si udržet disciplínu.
– O jak velkou míru kompetence usilovat (= co už stačí, ať se můžete vrhnout na něco dalšího).

KontaktJAKOBYŽÍT
Mgr. Aleš Neusar, Ph.D & Co.
+420 / 608 322 634
neusar@neusar.cz

ADRESA PORADNY
Jungmannova 914/11, 779 00 Olomouc (2. patro bez výtahu)
nebo místo dle domluvy s klienty

KUDY K NÁM

Když máte hlavní nádraží za zády, jde o ulici přímo za výškovou budovou RCO. Parkování možné přímo na ulici Jungmannova, případně v přilehlých ulicích.  Pokud nikde není volno, je možné využít podzemní parkování před budovou hlavního nádraží anebo parkování zdarma u blízkého Kauflandu (400 metrů od poradny).