Counselling


WILL BE TRANSLATED SOON

Dr. Aleš Neusar – psychologist

counselling, poradenství, poradenstvo, poradnictwo, Beratung

I help to solve individual, couple and family issues since 2005 = to live. I worked several years at Poradna pro rodinu Olomouckého kraje. Vzdělávám se kontinuálně pomocí supervize a kratšími či delšími výcviky pod vedením zkušených psychologů (např. Lubomír Smékal, Bohumila Baštecká, Bára Janečková, Centro Takiwasi – Peru, Putumayo – Kolumbie; Aston University, Velká Británie; Utrecht University, Holandsko). Od roku 2013 pracuji pouze na volné noze.

Pomáhám např. lidem s depresí, partnerskými problémy, osobními změnami, výchovné problémy dětí, studium na VŠ. Párová či rodinná terapie možná se dvěma zkušenými terapeuty (žena a muž). Můžete přijít sami, v páru či s celou rodinou. Pracuji s tradičními i “netradičními” rodinami. Tradičními i méně tradičními přístupy.

Člověka se snažím vnímat z úhlu bio-psycho-socio-spirituálního s přihlédnutím k pohledu samotného člověka. Využívám např. prvky gestaltu, systemického přístupu, jungiánské psychologie, somatic experiencing, video-interakční trénink, biosyntézu, KBT, ad. Počet sezení je individuální, ale snažím se, aby jich bylo co nejméně. Cílem je podporovat životní zdroje klientů, aby se problémy “sami” vyřešily a nebylo již třeba nikoho zvenčí na pomoc (což může někdy trvat a jindy jde o jedno sezení).

Poradenství v CZ, SK, ENG. V případě potřeby také s mírnými obtížemi v DE, PL. Pracovní doba 5:00 až 22:00 po předchozí domluvě emailem – viz níže. Nevedu si evidenci klientů ani neuchovávám osobní údaje (kromě kontaktních údajů). V čekárně malé zdravé občerstvení a ke čtení spousta kvalitních časopisů a novin v CZ a ENG (a něco také v SK, DE či ESP).

BIO

Ne všichni lidé se po narození vykoupali v Prozacu. Ne všichni vědí, co dělat, kde žít nebo s kým. Proto se snažím pomoci sobě i druhým „žít“ a více vzkvétat. Mým hlavním profesionálním zájmem jsou spokojenost v životě a myšlení a rozhodování v praxi. Vystudoval jsem psychologii na FF UP v Olomouci a doktorát v obecné (kognitivní) psychologii na FSS MU v Brně (s delšími pobyty v Utrechtu a Mannheimu).

Rád píšu, čtu, mám rád hudbu a živly (vodu, vítr, zemi), tančím, zpívám, trávím čas se svými dětmi, hraji na hudební nástroje (mandola, mandolína, melodica, ukulele, piano), věnuji se poradenství a vzdělávání, veřejně povídám, plavu, hraji tenis, chodím do sauny a páry, občas horolezím a mám rád (divokou) přírodu a cestování. Více informací můžete naleznout také na mém blogu neusar.cz, FB, LinkedIn či ResearchGate.

Mé další profesionální zájmy jsou široké: např. vliv přírody na člověka, minimalismus v podnikání, média, time management a efektivita, rychlé učení se, akademické psaní, pomalý čas, hodnoty, handicap, psychoterapie, kvalitativní přístup, metodologie dotazování, kvantitativní výzkum, autobiografická paměť, výzkumná metodologie, work-life balance, kognitivní psychologie, pedagogická psychologie a sociální psychologie či výuka jazyků.

Kromě práce na volné noze (zejména psychologické poradenství, jazykový mentoring, vzdělávání, výzkum) působím také pro radost částečně jako odborný asistent na Univerzitě Palackého, lektor na University of New York in Prague a školní psycholog. Vyzkoušel jsem si od roku 1997 dodnes různé pozice v ČR i zahraničí (např. Německo, Holandsko, USA, Izrael, Velká Británie), což mi umožnilo poznat pestrost života – např. skladník, asistent lidem s postižením 24/7, učitel na všech typech škol, výzkumník, velkoobchodní a maloobchodní prodejce, stánkař, vedoucí týmu, učitel angličtiny, táborový vedoucí, preventista sociálně patologických jevů na ZŠ a SŠ,  školní psycholog či doprovázející umírajících.

Lepší je prevence. Řešte problémy zavčas. Dnes či co nejdříve je to možné. Pokud možno s někým, kdo je moudrý, má určitý odstup, pokoru a ctí vaši jedinečnost. Následky pak (doufejme) nebudou zbytečně velké.
(viz písnička mé oblíbené kapely, kde Helmut už neví co s Hildou a neřeší to s rozvahou)

Pricelist (or upon agreement):
individual counselling
– approx. 50 min: 800 Kč
– approx. 75 min: 1000 Kč
– approx. 90 min: 1200 Kč
– approx. 105 min: 1400 Kč
– approx. 120 min: 1600 Kč
couple or family counselling
– approx. 90 min: 1350 Kč (nebo 1500 v případě dvou zkušených psychologů, muž a žena)
– approx. 120 min: 1800 Kč (nebo 2000 v případě dvou psychologů)
other forms of counselling
– over telephone or Skype: 12 Kč = 1 minuta; samotný hovor do ČR zdarma
– walk and talk therapy: prices same as individual counselling
– wilderness therapy: price upon agreement; one day or longer pilgrimage
– cesta přírodou: několikadenní skupinový terapeutický pobyt v přírodě (viz www.cestaprirodou.cz)

Order: neusar@neusar.cz or +420 608322634
Do emailu napište: a) své jméno či přezdívku, pokud chcete zůstat v plné anonymitě, b) stručně co potřebujete a c) kontaktní telefon či email. Ozvu se obvykle během pár hodin. Výjimečně, např. když jsem na delším pobytu v přírodě může odpověď trvat i týden či déle.

Where: Riegrova 28, Olomouc (nad Student Agency, 2. patro bez výtahu; mapa viz kontakt)

ContactJAKOBYŽÍT
Mgr. Aleš Neusar, Ph.D & Co.
+420 / 608 322 634
neusar@neusar.cz

ADDRESS OF ADVISORY CENTRE
Olomouc. I am moving to the new place. Will be soon here.