(Čeština) Žít. Nejen jakoby žít


WILL BE TRANSLATED SOON

Když řekneme: „Chtěl bych jakoby žít”, vyjadřujeme tím, že bychom rádi alespoň trošku žili. Když zmíníme: „Vypadal, jako by nežil”, tak si rovnou myslíme, že je daný člověk chodícím nebožtíkem. Anebo je slovo „jakoby” bezobsažnou výplní a možná právě proto ji používáme ve chvílích nenaplnění našeho života (více o slově jakoby v článku lingvisty Karla Olivy).

V JAKOBYŽÍT podporujeme vaši schopnost nejenom jakoby žít, ale žít. Uvědomujeme si, že mnoho lidí, nás nevyjímaje, někdy nežije, ale má pocit, že jen tak tak přežívá. Někdy jde o nutné přechodné období. Jindy je možné dané období zkrátit. Anebo jde o naprosto zbytečné utrpení. V JAKOBYŽÍT pomáháme prostřednictvím a) psychologického poradenství, které je komplexně zaměřené a spolupracujeme dle potřeby s fyzioterapeuty, lékaři, duchovními či dalšími odborníky; b) mentoringem vám pomůžeme ovládnout cizí jazyk a překonat jazykové bariéry; c) přednášíme a vzděláváme; a d) poskytujeme odborné psychologického poradenství.

V naší činnosti je pro nás důležitá:
1) odbornost: ve svém oboru se vzděláváme; působíme v byznysu, akademické, školní a sociální sféře; spolupracujeme s médii; nabízíme produkty, kde dané problematice rozumíme a průběžně se dle potřeby dovzděláváme;
2) zkušenost: jsme lidé, kteří sami mnohé zažili; víme, co to znamená vyhoření, deprese, bolest či práce na vztahu, ale umíme se těšit i z radosti, smyslu, hodnot; známe cesty, které pomáhají v rozvoji toho zdravého, vedoucího k životu; pomáháme organizacím i jednotlivcům; školili jsme stovky hodin, tisíce lidí na různých pozicích; přednášíme a vedeme kurzy v České republice, Slovensku, Velké Británii, Německu, Holandsku, Norsku, Španělsku a dalších zemích; domluvíme se anglicky, německy, polsky a španělsky.
3) důvěra: rádi pracujeme s lidmi či firmami, kteří jsou k nám otevření a důvěřují nám; věříme, že vzájemná důvěra je základem úspěšné spolupráce; chápeme, že budování důvěry chvíli trvá a budeme rádi, když si naše kvality ověříte u našich bývalých či současných klientů anebo se domluvíme na nezávazné spolupráci a později se rozhodnete, zdali pokračovat.

Spolupracujeme s malými i většími organizacemi např. s Samsung, ČT, Slovenská spořitelna, RainFellows, Český rozhlas, MF Dnes, Univerzita Palackého, Masarykova Univerzita, University of New York in Prague, University of Humanistics in Utrecht, Leibniz-Institut für Sozialwissenschaften, Aston University.


Aleš Neusar
Founder of JAKOBYŽÍT

Psycholog; VŠ učitel – Univerzita Palackého, University of New York in Prague; zabývá se mimo jiné tématy spokojenosti v životě, změnou a myšlením a rozhodováním. Pomáhám jedincům i organizacím lépe žít. Vystupuje v médiích (ČT, ČRo, MFDnes, UPair, Radio 1), publikuje a píše i blog. Jeho kurzy a přednáškami prošly tisíce lidí v České republice i zahraničí (Slovensko, Německo, Velká Británie, Norsko, Holandsko atd). Vystudoval jednooborovou psychologii na FF UP v Olomouci a Ph.D. v obecné (kognitivní) psychologii na FSS MU v Brně (část. v Utrechtu). Více informací na www.neusar.czJaroslav Páviš
Spolupracovník JAKOBYŽÍT
Majitel UBABUTU

Psycholog; podnikatel; od počátku profesionální kariéry se zabývá výběrem lidí, teorií výběru, metodikou Assessment center. Kromě výběru lidí se zaměřuje také na tréninky pro nižší management, hledá cestu jak teorii přenést do srozumitelného a praktického jazyka liniových manažerů. Vystudoval stavební fakultu VUT a ve „zralém“ věku přidal studium jednooborové psychologie na FF UP Olomouc, kde potkal Aleše a vzájemně navázali spolupráci. Více informací na www.ubabutu.cz.& další

Spolupracujeme s dalšími psychology (např. při párovém či rodinném poradenství), neurology, psychiatry, duchovními, fyzioterapeuty a dalšími odborníky na žití. 

ContactJAKOBYŽÍT
Mgr. Aleš Neusar, Ph.D & Co.
+420 / 608 322 634
neusar@neusar.cz

ADDRESS OF ADVISORY CENTRE
Olomouc. I am moving to the new place. Will be soon here.